Marzec 18 2019 21:33:05   
Przetłumacz stronę

Nawigacja
Panele
Artykuły Pliki
 
Transfery
Brak newsów w tej kategorii
Test polskich znaków diakrytycznych: ĄąĘ꯿ŹźĆćÓ󣳌ś
Artykuły: Materiały Nauczające i Merytoryczne
Chciwość "Cykl o Grzechu"
Grzech chciwości
Chciwemu zawsze mało, pieniędzy, jedzenia, wszystkiego. Człowiek zachłanny, nienasycony, chciwy na pieniądze jedzenie, na wszystko.

Cykl tematów o "Grzechu"
Zamieszczam wstęp i opis rozważań o grzechu "Pychy".

Gniew "Cykl o Grzechu"
Grzech gniewu.
Kolejny artykuł nie jest powtórką, lecz dalszym rozważaniem na temat grzechu . Niedawno analizowaliśmy na naszej stronie temat "Niewola grzechu". Mogliśmy przy tym przekonać się jak grzech może człowieka zniewolić. Rozważaliśmy myśl podaną ostatnio w artykule: "Siedem głównych grzechów" gdzie na plan pierwszy wysunięty został grzech pychy. Idąc dalej naszymi rozważaniami opartymi na broszurze "Billy'ego Grahama" ośmielę się przytoczyć kilka myśli wprowadzających nas w temat. (Materiał o gniewie pragnę przekazać poniżej.) Słowo Boże nakazuje nam "gniewajcie się, lecz nie grzeszcie, niech słońce nie zachodzi nad grzechem waszym [nim uporacie się z przyczyną waszego gniewu - przyp.aut.]. Nie dawajcie diabłu przystępu." Ef.4,26-27. W Biblii nie ma przedawnienia grzechu, dopóki nie jest on wyznany, wciąż istnieje. Nigdy nie ma i nie będzie przedawnienia grzechu, który popełniliśmy. Pamiętajmy o tym.

steflew


Jak składac świadectwo?


Lenistwo "Cykl o Grzechu"
Lenistwo jest zaraźliwym nawykiem i często przechodzi w grzech. Trudny do wyeliminowania gdy zarazimy się nim. Leniwy wszystko będzie odkładał na potem, byle nie czynić czegokolwiek dzisiaj. Jutro inny dzień i tak dni mijają a praca zamierzona czy narzucona jest odkładana wciąż na potem. Leniwiec inaczej próżniak nie jest lubiany w otoczeniu ludzi pracy, gdyż swym zachowa- -niem zaraża innych. Wiele chrześcijan narzuca sobie przeczytanie Ewangelii, a później całej Biblii, lecz nie potrafi spełnić swych obietnic, gdyż wciąż zderza się z określeniem dnia następnego "jutror" .Kochają niedzielę, gdyż ta nazwa pochodzi od określenia "nie działaj" i leniwiec chciałby aby w tygodniu były same niedziele. Rady ze Słowa Bożego Prz. Sal.6,6-11. autor.Billy Graham

Modlitwa jak dym
Obraz z objawienia


Nieczystość "Cykl o Grzechu"
Nieczystość

Obżarstwo "Cykl o Grzechu"
OBżARSTWO.
Gdy spotykamy ludzi otyłych, udają ludzi chorowitych narzekających na swój los. Skąd się bierze nadwaga? Słyszymy mam dobry apetyt. Nikt nie powie że grzeszy nadmiarem spożywania pokarmów.

steflew


Trzy rodzaje modlitwy
Modlitwa ma moc.

Zazdrość "Cykl o Grzechu"
Zazdrość
Pierwsze stronice Biblii, mówią nam o zazdrości Kaina względem Abla. Kain złożył Bogu w ofierze płody rolne, był rolnikiem, a Abel złożył baranka gdyż trudnił się hodowlą owiec. 1Moj.4,3-4. Było by w tym nic nadzwyczajnego, dali w ofierze Bogu to co posiadali. Przysłowie powiada, czym chata bogata tym rada. Każdy przedkłada gościom to co najlepsze, podobnie uczynili bracia Kain i Abel. Na ogół, powiadamy Bóg nie upatrzył sobie płodów rolnych, lecz baranka. Co było naprawę powodem odrzucenia ofiary Kaina, a przyjęcie ofiary Abla. Na pewno nie jakość ani ilość, lecz stan duszy. Wiara i uczynki wspólnie zadecydowały o przyjęciu przez Boga ofiar braci. Zabawmy się w detektywów XXI wieku i odnajdźmy w którym miejscu mówi nam o tym Nowy Testament dlaczego Kain zabił brata swego. Czy w grę na pewno wkroczyła zazdrość? Czytamy "Kain rozgniewał się bardzo i zasępiło się jego oblicze" 1Moj.4,5 Wiele określeń można by dodać jak również i zazdrość. Biblia ukazuje nam wiele obrazów, jak Józef i jego bracia, Rachela i Lea 1Moj.29,32-30,2 i.t.p. Poszukajmy więcej przykładów w Biblii, a przez to bardziej poznamy Boga i Jego Słowo.

steflew
Przejrzyj :
MusicBox3 Logowanie
 
Posłuchaj:
Play
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoLosowe fotografie

Reklama
Głos Prześladowanych Chrześcijan

Strona Oficjalna Janusza Bigdy

Strona Główna Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce

Kościół Zielonoświątkowy Zbór "FILADELFIA" w Bielsku-Białej

Kościół Zielonoświątkowy w Polsce OKRĘG POŁUDNIOWY

Ewangelia.com

Radio Chrześcijanin

Miesięcznik Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce

Statystyki reklamowe

free counters
© 2001 by K.Z.Police modified 10.15.2009  WebDesign by Wiesł@w Bystrzycki

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Aero7Theme modified by wieslawb1960
Wygenerowano w sekund: 0.04 10,962,448 wizyta